„Knygos.lt“ investuoja į plėtrą

2022 09 30

Dėl sunkiai prognozuojamos padėties rinkoje, vieni linkę pristabdyti veiklą, o kiti koncentruotis į ilgalaikę perspektyvą. „Knygos.lt“ įvertinę, kad pastaruosius dvejus metus pardavimai knygynuose paauga 10 proc., nusprendė investuoti į naują fizinę pardavimų vietą Kaune. Knygynas įsikūrė Laisvės alėjoje, šalia Kauno Dramos teatro esančiame istoriniame name, kuriame gyveno žymus kompozitorius. 

Rinką mato kitaip

„Aktyviai susitelkti į internetinius pardavimus buvo padiktavusi pandemija. Girdėjome įvairių ekspertų spekuliacijų, kad mažmeninė prekyba neišliks, klientai negrįš į parduotuves, bet mes matėme kitokį rinkos vaizdą – numatėme, kad mūsų fizinių knygynų formatas pasiteisins. Šių metų pradžioje atnaujinome vietų paieškas ir atidarėme knygyną Kaune, į kurį investavome daugiau nei 148 000 eurų. Žiūrime į ilgalaikę perspektyvą, todėl elektros kainos, išaugę kiti kaštai yra daugiau trumpalaikės nei ilgalaikės problemos“, – komentavo Dovydas Pauliukonis, „Knygos.lt“ vadovas.

Pasak D. Pauliukonio, knygų pardavimai fizinėse „Knygos.lt“ prekybos vietose auga – praėjusiais metais atsilikimas nuo priešpandeminio laikotarpio buvo 20 proc., šiemet daugelyje vietų vos 10 proc., o kai kur pavyko pasivyti ar net viršyti buvusį lygį. 

Taip pat „Knygos.lt“ vadovas dalijosi, jog prieš 5 metų persiorientavimas į omnikanalinę prekybą, kaip ir buvo numatyta, pasiteisino. Tokia prekyba panaikino ribas tarp elektroninės ir fizinės prekybos. 

Papildo internetinę prekybą

Fiziniuose ir interneto knygynuose galioja skirtingos klientų elgesio taisyklės. „Perkantys internetu dažniausiai nenori mokėti už pristatymą, todėl bando susidėti krepšelį daugiau nei už 26 eurus, kad prekės būtų pristatytos nemokamai. Knygynuose ateina apsižvalgyti ir, jei mato patinkančią knygą, nusiperka. Fizinių knygynų privalumas, kad skaitytojai gali ramiai pavartyti patinkančias knygas, įsitikinti, ar tikrai nori jas įsigyti, taip pat užeiti skatina jauki aplinka“, – sakė D. Pauliukonis. 

D. Pauliukonis atkreipė dėmesį, kad knygynas yra priemonė, leidžianti būti arčiau kliento, atsižvelgti į jų poreikius, nuomonę, kurti betarpišką ryšį, kuris kartais laimi prieš internetinio apsipirkimo patogumą. Žmogiškas ryšys ir nuoširdus bendravimas akis į akį visada privalumas.

Skiriasi ir klientų pasirinkimai. Pasak D. Pauliukonio, TOP prekės skirtingos būna ne tik internete ir fizinėse pardavimo vietose, bet ir skirtinguose knygynuose, pavyzdžiui, Vilniaus knygynuose šiemet populiariausia knyga yra Roberto Petrausko „Poltava“, o Kaune ši knyga nėra tarp perkamiausių. 

Knygynas unikaliame pastate

Naujasis „Knygos.lt“ knygynas atidarytas pačioje laikinosios sostinės širdyje – Laisvės alėjoje, šalia Kauno Dramos teatro esančiame istoriniame name, kuriame 1942-1949 m. gyveno dirigentas, kompozitorius, profesorius Juozas Tallat-Kelpša. Į nekilnojamųjų kultūros vertybių sąrašą įtraukęs pastatas lankytojams per išlikusias senovines architektūros detales pasakoja savo istoriją.

„Šis namas buvo pastatytas 1930 metais pagal to meto Laisvės alėjos namams būdingą struktūrą – pirmas aukštas buvo skirtas komercinei veiklai, parduotuvėms. Mums džiugu, kad įkurdami čia knygyną galime tęsti šio pastato autentišką paskirtį ir tokiu būdu savaime edukuoti lankytojus“, – dalijosi D. Pauliukonis.

Fizinės knygų parduotuvės kuria pridėtinę vertę ir klientams – juose buriamasi, bendraujama, susipažįstama su knygomis, galima pasikonsultuoti ir sulaukti patarimų, jei iš visos gausos sunku išsirinkti.

SHARE Facebook Linkedin