„Hegelmann Group“ Lenkijoje statys veiklos centrą

2021 07 15

„Hegelmann Group“ įmonė Lenkijoje „Hegelmann Transporte“ pranešė Žemutinės Silezijos provincijoje Žarska kaime pradedanti unikalaus projekto – integruoto veiklos centro „Hegelmann Hub Poland“ – įgyvendinimo startą. Daugiau nei 22 mln. eurų investicijos skiriamos siekiant suteikti visapusiškas paslaugas vežėjams, jų transporto parkams ir vairuotojams. Projektas įgyvendinamas pagal naujus Europos Sąjungos reglamentus ir Mobilumo paketą.

Optimalus paslaugų kompleksas

„Hegelmann“ veiklos centras statomas 11,6 ha ploto sklype. Ši didžiulė teritorija ir jos infrastruktūra bus suskirstyta į funkcines zonas, kurios tenkins vairuotojų, vežėjų ir jiems priklausančių transporto priemonių poreikius.

„Veiklos centrą statome pirmiausia siekdami užtikrinti komfortą savo darbuotojams. Taip pat įvertinome Lenkijos transporto sektoriaus situaciją, atsižvelgiame į rinkos poreikius ir sunkumus, su kuriais susiduria mažesnės transporto įmonės, vykdydamos Mobilumo paketo reikalavimus, todėl nusprendėme suteikti galimybę naudotis centru visiems vairuotojams ir vežėjams, taip pat ir konkuruojančioms bendrovėms“, – sako Fedir Yurkevych, „Hegelmann Transporte“ Lenkijoje generalinis direktorius.

„Grupės įmonė Lietuvoje sveikina kolegas su ambicingu, reikšmingu ir itin perspektyviu projektu, kuris sudarys galimybes būti dar arčiau pagrindinių rinkų. Tokio veiklos centro poreikis yra didžiulis, mes taip pat planuojame naudotis kuriama infrastruktūra“, – sako Tomas Jurgelevičius, „Hegelmann Transporte“ Lietuvoje generalinis direktorius.

Daugiausiai ploto centre numatyta vairuotojams skirtam viešbučiui su daugiau kaip 750 apgyvendinimo vietų. Kambariai suprojektuoti atsižvelgiant į vairuotojų, grįžtančių iš Europos maršrutų, privalomojo poilsio reikalavimus pagal Mobilumo paketo reikalavimus. Biurų zona įsikurs moderniame trijų aukštų pastate – Lenkijos „Hegelmann Transporte“ komandai bus skirta 200 darbo vietų. Ir viešbutyje, ir biure numatytos atskiros komercinės erdvės, kuriomis galės naudotis verslo partneriai, vežėjai ar kitos transporto įmonės.

Centre planuojama įkurti servisą ir aptarnavimo zonas su plačia infrastruktūra sunkvežimių aptarnavimui ir priežiūrai. Viename pastate, kurio plotas 6820 kv. m, bus teikiamos serviso, diagnostikos, dažymo, sunkvežimių plovyklos ir kitos paslaugos. Numatytas ir atskiras 5900 kv. m ploto sandėlis, kuris bus skirtas atsarginėms detalėms ir padangoms laikyti – toks sprendimas optimizuoja remonto laiką ir užtikrina efektyvų aptarnavimo zonos darbą.

Erdvioje automobilių stovėjimo aikštelėje aplink biurus, viešbutį, aptarnavimo zonas ir sandėlius vienu metu tilps 220 sunkvežimių ir 450 lengvųjų automobilių.

Tolimesniuose „Hegelmann Hub Poland“ plėtros planuose numatyta sukurti atskirą logistikos kompleksą ir sandėlių centrą.

„Hegelmann Hub Poland“ bus transporto bazė, sukurta optimaliai veiklai daugeliu aspektų. Vienas iš Mobilumo pakete pateiktų reguliavimo pokyčių iniciatorių iškeltų argumentų yra natūralios aplinkos apsauga. Investicijos į Žarska kaimą bus nukreiptos ir į modernius, ekologiškus technologinius sprendimus. Inovatyvūs inžineriniai sprendimai užtikrins dalies komplekso nulinę CO2 emisiją.

Be to, veiklos centras turės savo vandens tiekimo sistemą. Kitas aplinkai draugiškas veiksnys yra pati centro lokacija netoli sienos, kuri leis optimizuoti sunkvežimių degalų naudojimą ir sumažinti išmetamųjų dujų kiekį.

Patogi tarpvalstybinio transporto centro vieta

Parinkta centro vieta strategiškai itin tinkama Europoje vykdyti tarpvalstybinius pervežimus. Pagal Mobilumo paketo reikalavimus, vairuotojai privalo grįžti į savo darbo šalis kas 8–9 savaites. Vežėjo įsipareigojimai numato vairuotojų poilsio laikotarpius jų darbo šalyje – įmonės veiklos centre arba vairuotojo gyvenamojoje vietoje. „Hegelmann Hub Poland“ veiklos centras įsikurs Žarska kaime, visai šalia Vokietijos sienos, tarp A4 greitkelio ir 94 šalies kelio. Dėl lengvo susisiekimo būtinosios trumpos pertraukos vairuotojams bus efektyvesnės, be to, įmonės galės sumažinti išlaidas degalams, mažės poveikis aplinkai.

Tolesni regiono planai ir naujos perspektyvos

„Hegelmann Group“ planai dėl Lenkijoje statomo centro yra ambicingi – šiuo metu planuojamų investicijų vertė viršija 22 milijonus eurų, jau numatoma ir tolesnė komplekso plėtra. „Hegelmann Hub Poland“ sukurs naujų darbo vietų.

„Planuojame toliau investuoti Lenkijoje, kuri yra Europos transporto lyderė. Vien pačiame veiklos centre įdarbinsime apie 200 žmonių. Reikės įvairios patirties specialistų, taip pat nemažai rangovų komplekso infrastruktūrai aptarnauti. Be abejo, atsiras ir daugiau darbo vietų, kurias sukurs verslo partneriai ir kitos įmonės, pradėsiančios veiklą mūsų centre“, – sako Fedir Yurkevych.

„Hegelmann Hub Poland“ statybos darbų generalinis rangovas „Strabag“ – į statybų aikštelę jau atvažiavo sunkioji įranga, darbai vyksta iš anksto suplanuotais etapais, kad centras būtų baigtas iki naujų reglamentų įsigaliojimo. Kompleksą planuojama atidaryti 2022 m. viduryje.

SHARE Facebook Linkedin