Kauno klinikų Vaikų chirurgijos klinikoje – žaidimų erdvė

2021 08 31

Vasaros pabaigoje Kauno klinikų Vaikų chirurgijos klinikoje atidaryta žaidimų erdvė vaikams, kurioje sergantys vaikai galės smagiai praleisti laisvalaikį, žaisti, bendrauti ir bent trumpam pasijusti tarsi namuose. Anksčiau žaidimų erdvės vaikams šiame skyriuje nebuvo, todėl mažiesiems ligoninėje trūko veiklos. 

Kambarys jaukumui kurti

Žaidimų kambarį Kauno klinikų Vaikų chirurgijos skyriuje buvo numatyta įkurti didelėje jaukioje įstiklinto balkono erdvėje po viso skyriaus renovacijos. Skyriaus atnaujinimo darbų metu balkonas buvo apšiltintas, įdiegta grindų šildymo sistema, kad vaikai čia galėtų leisti laiką ištisus metus.

„Vaikams žaidimas yra svarbi ir neatsiejama gyvenimo dalis, nesvarbu, ar jie yra sveiki, ar serga. Iki šiol mes žaidimų kambario vaikams neturėjome, todėl dabar labai džiaugiamės, kad galėsime sergantiems vaikams pasiūlyti kokybiško laisvalaikio erdvę. Vaikai čia galės žaisti stalo žaidimus, skaityti, piešti, žiūrėti animacinius filmukus, o svarbiausia, kad galės bendrauti ir nesijausti vieniši, galės kartu pažaisti. Labai džiaugiamės, kad turime šią erdvę“, – sakė Kauno klinikų Vaikų chirurgijos klinikos vadovas profesorius Vidmantas Barauskas. 

Vaikų žaidimų erdvei patogumo suteiks baldai knygoms ir žaislams, nauji stalai su kėdėmis, pritaikyti net ir mažiausiems, prie kurių vaikai galės skaityti, piešti ar žaisti, jaukumą kurs sienų piešiniai, tapyti menininkės „Garbanotos“ ir įrengtos poilsio zonos su sofomis bei minkštais sėdmaišiais, kuriuos Kauno klinikoms padovanojo tarptautinė transporto ir logistikos bendrovė „Hegelmann Transporte“.  Ant vieno iš sėdmaišių taip pat perkeltas piešinys – jį profesoriui Vidmantui Barauskui atsidėkodama nupiešė viena pacientė, kurią jis operavo Kauno klinikose. Šis piešinys primena, koks svarbus gydytojų ir mažųjų pacientų ryšys. 
„Su Kauno klinikomis esame ilgamečiai partneriai ir visuomet stengiamės atsižvelgti į realų poreikį, suteikti, jei įmanoma, tai ko trūksta. Sužinoję, kad skyriuje vaikams nėra jokios žaidimų erdvės ir norima tokią sukurti, iš karto pasisiūlėme padėti ir esame labai laimingi matydami rezultatą“, – teigė Agnė Ambrazevičienė, „Hegelmann Group“ rinkodaros vadovė.

Bendradarbiavo ir anksčiau

„Hegelmann Transporte“ bendradarbiavimas su Kauno klinikomis tęsiasi jau trejus metus. 2018-aisiais įmonė Kauno klinikų Vaikų chirurgijos skyriui padovanojo didelį televizorių, kuris buvo pakabintas procedūriniame kabinete, o pernai metais nupirko ir specialią procedūrinę kėdę kraujo mėginiams imti.

„Manome, kad labai svarbu yra ne tik vienkartinė pagalba, tačiau nuolatinis ryšys ir bendradarbiavimas, todėl jau trečius metus stengiamės prisidėti prie ligoninėje gydomų vaikų gerovės. Tikimės, kad ši naudinga draugystė tęsis ir toliau“, – sakė A. Ambrazevičienė. 

Kauno klinikų vaikų chirurgijos skyriuje yra 40 lovų, dar 20 jų turi traumatologijos ortopedijos skyrius. Kasdien žaidimų kambariu galės naudotis apie 60 vaikų, kuriems buvo atliktos įvairios operacijos ar besigydantys po traumų, todėl teigiamos emocijos jiems labai reikalingos.
Kauno klinikų direktorius medicinai ir slaugai doc. dr. Kęstutis Stašaitis džiaugėsi, kad tokia erdvė atsirado Kauno klinikose: „Ligoninėje svarbu ne tik teikiamos profesionalios sveikatos priežiūros paslaugos, bet ir atmosfera, kurioje pacientai gydomi. Šis vaikų žaidimų kambarys yra puikus pavyzdys, kaip verslas gali prisidėti prie geros nuotaikos kūrimo ligoninėje. Tai neabejotinai padės mažiesiems pacientams greičiau pasveikti.“

Gerins vaikų psichologinę savijautą

Bendradarbiavimo tikslas yra kurti kiek įmanoma didesnį komfortą vaikams, kad jie patirtų kuo mažiau streso. Procedūrinio kabineto atnaujinimas reikšmingai prisidėjo prie šio tikslo įgyvendinimo.
„Mes pritaikėme idėjas iš Vakaruose taikomų metodų, kai vaikams atliekant įvairius perrišimus ar kitas procedūras rodomi animaciniai filmukai. Tai padeda nukreipti dėmesį ir vaikai patiria mažiau streso“, – sakė prof. V. Barauskas.

Anot pašnekovo, gera psichologinė savijauta padeda vaikams greičiau sveikti, o užimtumas ir turiningas laisvalaikis, kurį suteiks naujasis žaidimų kambarys, laiką ligoninėje sutrumpina ne tik vaikams, bet ir juos slaugantiems tėvams, kuriems nebereikia sukti galvos, kaip pralinksminti nuobodžiaujančius vaikus.

„Siekėme, kad vaikai galėtų turiningai leisti savo laisvalaikį, o ne tik būti palatose, kur jiems greitai atsibosta. Kai kurie vaikai ligoninėje užsibūna ir ilgesnį laiką, todėl labai svarbu, kad jiems būtų sudarytos namus primenančios sąlygos, galimybė žaisti ir bendrauti“, – sakė V. Barauskas. 
V. Barauskas teigė, kad vaikų žaidimų kambarį kartu su įrengti planavo jau seniai, tačiau šią idėją atidėti privertė pandemijos metu galioję ribojimai patekti į ligoninės patalpas.

SHARE Facebook Linkedin