„Compensa Vienna Insurance Group“ Baltijos šalyse pernai augo 21,6 proc.

5/3/2023

Deividas Raipa
Deividas Raipa

Baltijos šalyse veikianti ne gyvybės draudimo bendrovė „Compensa Vienna Insurance Group“ 2022 m. tęsė savo augimo kryptį 21,6 proc. didindama pasirašytų draudimo įmokų sumą – pasiekė 208,6 mln. eurų. Lietuvoje pasirašytų įmokų suma buvo 93,0 mln. eurų, Latvijoje 65,8 mln. eurų, Estijoje 49,8 mln. eurų. Bendrovė 2022 m. savo dalį Baltijos šalių rinkoje išlaikė 11,2 proc.

2022 m. „Compensa Vienna Insurance Group“ pateko į „Verslo žinių“ sudarytą finansų sektoriaus lyderių dešimtuką – antrus metus iš eilės šiame sąraše užėmė pirmąją vietą tarp ne gyvybės draudimo bendrovių. Taip pat „Lietuvos verslo lyderiai 500“ sąraše 2023 m. pakilo į 33 vietą iš ankstesnės 264 pozicijos.

„Praėję metai buvo išorinio neapibrėžtumo laikas – geopolitinių iššūkių sukeltos permainos ekonomikoje ir finansų rinkose turėjo įtakos verslams, gyventojams, taip pat ir draudimo sektoriui. Mums pavyko ne tik prisitaikyti prie situacijos, bet ir nuosekliai augti septintus metus iš eilės, įgyvendinant mūsų strategiją „Compensa 24“. Šį pozityvų augimą lėmė susitelkusi, profesionali komanda ir lojalių klientų išreikštas pasitikėjimas. Šiuo metu išorinės rizikos yra sumažėjusios, toliau vykdome disciplinuotą jų vertinimą, sistemingai stebime rezultatus, atliekame reikiamas korekcijas“, – sako Deividas Raipa, „Compensa Vienna Insurance Group“ valdybos pirmininkas.

2022 m. „Compensa Vienna Insurance Group“ pelnas prieš mokesčius Baltijos šalyse siekė 3,8 mln. eurų, o 2021 m. siekė 8 mln. Pasak D. Raipos, be pokyčių investicinėje aplinkoje, didžiausiu veiklos iššūkiu 2022 m. draudimo rinkai tapo rekordinė infliacija – ji tiesiogiai paveikė patiriamus išmokų už žalas dydžius, augo vidutinė žala, taigi, ir draudimo išmokos klientams, taip pat brango pats žalų administravimas.

„Neapibrėžtumo metu augimas ir pelningumo užtikrinimas bendrovei yra aktualus, tačiau tuo pačiu metu ne mažiau svarbūs įsipareigojimai tiek gyventojams, tiek verslams atlyginant žalas, išliekant stabiliu ir patikimu partneriu, saugant tai, kas svarbu. Taigi, dar reikšmingesnis tapo mūsų kaip ekspertų, patarėjų vaidmuo“, – sako D. Raipa.

Praėjusiais metais „Compensa Vienna Insurance Group“ klientams Baltijos šalyse atlygino daugiau nei 128 mln. eurų žalų, o tai buvo 29,7 mln. eurų daugiau nei 2021 m. Labiausiai augo patiriamos žalos sveikatos ir transporto segmentuose, didžiausia atlyginta žala buvo turto draudimo segmente Lietuvoje – siekė 1,6 mln. eurų.

„Compensa Vienna Insurance Group“ 2022 m. reikšmingiausi ir sparčiausią augimą pademonstravę segmentai – sveikatos, turto, transporto draudimas. Pirmoje vietoje pagal augimą išliko sveikatos draudimas – šis segmentas augo 50,1 proc. Vis daugiau verslo klientų nori pasiūlyti papildomą sveikatos draudimą savo darbuotojams, daugumoje verslo sektorių tai tapo naujuoju standartu – šios tendencijos lėmė beveik 40 proc. sveikatos rinkos augimą. Antroje vietoje buvo turto draudimo segmentas – 24,4 proc. augimas, tuo metu komercinio turto segmente Baltijos šalyse „Compensa Vienna Insurance Group“ išlaikė lyderio poziciją su 21,0 proc. rinkos dalimi. Drausdami turtą didelė dalis klientų vadovavosi rekomendacijomis didinti turto draudimo sumas ir visapusiškai apsisaugoti bei išvengti nevisiško draudimo rizikos. Tuo metu transporto draudimo segmentas praėjusiais metais augo 16,1 proc.

Vienintelės „Compensa Vienna Insurance Group“ akcininkės „Vienna Insurance Group“ bendrai pasirašytų įmokų suma pakilo iki 12,6 mlrd. eurų (+14,1 proc.), o pelnas prieš mokesčius padidėjo iki 562,4 mln. eurų (+10 proc.) 2022 m.

„Compensa Vienna Insurance Group“ yra Lietuvoje registruota akcinė draudimo bendrovė, turinti atstovybes Latvijoje ir Estijoje. Estijoje bendrovė veikia su prekių ženklu „Seesam Insurance“.

Pasidalinti: