Manote, kad vaikams įdomus tik kompiuteris – nesilankėte šiame dvare

8/11/2023

Ilzenbergo dvaras
Ilzenbergo dvaras

Svarstantiems, kur šią vasarą dar suspėti apsilankyti su vaikais, kad būtų ir įdomu, ir naudinga, į atostogų ar savaitgalio planus būtina įtraukti Rokiškio rajoną. Čia įsikūrusiame Ilzenbergo dvare išsistiebė kukurūzai, jau paruošti labirinto takai pramogautojams, mažųjų lankytojų laukia net kelios žaidimų aikštelės, kuriose šėlti tikrai nenusibos.

Pramogos patiks visai šeimai

„Ilzenbergo dvaras: rūmai, cechai, parkas, gėlynai, ekskursijos, degustacijos, Meilės sala – visai tai įdomu tėvams, tačiau vaikams – ne visuomet. Vaikai yra vaikai – jiems reikia įdomių ir aktualių užsiėmimų. Suprasdami tai, ėmėmės pokyčių – išplėtėme žaidimų vaikams erdvę. Šiais metais įrengta moderni žaidimų aikštelė, skirta įvairaus amžiaus vaikams. Dabar įdomių užsiėmimų dvare ras ir tėveliai ir vaikai, o rezultatas – smagiai kartu praleistas laikas“, – kalbėjo Ilzenbergo dvaro direktorius Jaroslavas Masliukas.

Pagrindinis šiemet įrengtos žaidimų aikštelės akcentas – interaktyvi 8 metrų skersmens žaidimų aikštelė „Memo“ – skirta ne tik žaisti aktyvius žaidimus, bet ir lavinti matematinius, logikos ir reakcijos įgūdžius.

Dar viena naujovė mažiesiems svečiams – specialiai jiems pritaikyti vaikiški ekskavatoriai. Tai – linksmas būdas vaikams pabandyti valdyti transporto priemonę ir išbandyti savo gebėjimus kasti, statyti ar griauti. Ekskavatoriai savo dydžiu tinkami vaikams, tačiau valdomi tarsi tikros transporto priemonės.

Vienas įdomiausių eksponatų visai šeimai – šalia kukurūzų lauko stovintis kombainas, kurio kabinoje galima pasėdėti, nusifotografuoti, apžiūrėti jį iš visų pusių. Su kombaino istorija ir darbu susipažinti galima perskaičius šalia esantį stendą ir kartu sužinoti įdomų jo vardą – Jonas Elnias.

Žaidimų aikštelėje, įrengtoje šalia Amatų namo, laukia vaizdą iškraipantys veidrodžiai. Jie – puiki pramoga vaikams ir suaugusiems. Pažvelgus į savo atspindį su nenatūraliomis formomis, ne vienas tikrai nusišypsos. Kaip ir kitų įrenginių, vaizdą iškreipiančio veidrodžio veikimo principas paaiškinamas moksliškai – tai skatina vaikus toliau tyrinėti juos supantį pasaulį.

Dar vienas naujai įrengtas žaidimas – optinės iliuzijos ratas, kuris leis patiems įsitikinti, kaip mūsų akimis gaunama informacija, pateikiama smegenims, yra klaidingai suvokiama. Pasukus rankenėlę, galima stebėti, kaip vaizdas besisukančiame rate judės ir bandys iškrėsti pokštą jūsų smegenims.

Vaikščiodami po dvaro teritoriją vaikai galės išbandyti įvairių, su mokslu susijusių, pramogų, pavyzdžiui, kinetinius istorijų suoliukus, besisupant ant kurių, išgaunama energija, paverčiama istoriniu pasakojimu. Vienas suoliukas – nukreiptas į Meilės salą, kitas – į dvaro rūmus. Arba parabolines antenas, skirtas pasikalbėti per atstumą nešaukiant, ir suprasti, kaip sklinda garso bangos.

Nepailsusių nuo vaikštinėjimo po parką laukia išskirtinio dizaino iš įvairiai sujungtų nedidelių rąstų ir tinklų sukurta karstyklė, kuri pagaminta Vokietijoje, iš rankomis apdirbtų maumedžio rąstų. Žaidimo aikštelėje galima ne tik pramogauti, kopiant aukštyn ir balansuojant konstrukcijomis, bet ir suradus tinkamą vietą prisėsti ir pasimėgauti aplink esančiais vaizdais, gamta.

Iššūkis – nepasiklysti

Kukurūzų lauke labirintas pramogautojams ruošiamas kasmet, ir kiekvienais metais jis vis kitoks. Pavasarį išpurenama žemė, pasėjami kukurūzai ir laukiama, kol jie pasieks 30–40 cm aukštį, tuomet pradedami formuoti labirinto takai.

Šiais metais kukurūzai augo labai lėtai, tačiau jau pasiekė tinkamą aukštį, todėl iki pat spalio mėnesio maži ir dideli dvaro lankytojai savo budrumą ir bendradarbiavimo įgūdžius galės pasitikrinti įveikdami vieną įdomiausių Lietuvoje, net 1,2 ha ploto, labirintą.

Tiesa, vien tik įveikti trasos neužteks: lankytojai ieško QR kodu pažymėtų lentelių, o jas nuskaitę turi atsakyti į gautą klausimą. Kantriausieji, įveikę visą labirintą ir perskaitę žodį, apdovanojami Ilzenbergo dvaro įsteigtu prizu.

Ilzenbergo dvare įrengtas restoranas, čia pat, dvaro parke, galima suruošti pikniką su vaikais, išbandyti ekskursiją elektriniu katamaranu, supažindinant juos su dvaro, krašto istorija, dvarišku gyvenimu.

Pasidalinti: